FÖRSÄSONG 2020

Obeservera att försäsongsschemat alltjämt uppdateras med nya och/eller ändrade matcher. 

Sidan kommer att uppdateras med resultat allteftersom matcherna spelas - och det går att klicka sig vidare från resultaten för att läsa om matcherna. 

* Uppdaterad 2020-09-25.

AIK

Torsdag 20/8: Forshaga - AIK 4-3 (ot)
Onsdag 2/9: Almtuna - AIK 4-1 
Tisdag 8/9: AIK - Färjestad 3-5
Torsdag 10/9: Södertälje - AIK 5-4 (str) 
Tisdag 15/9: Färjestad - AIK 3-5 
Tisdag 22/9: AIK - Västerås 4-2
Torsdag 24/9: AIK - Almtuna 5-2

ALMTUNA

Torsdag 27/8: Almtuna - J20-landslaget 2-4
Söndag 30/8: Väsby - Almtuna 3-5
Onsdag 2/9: Almtuna - AIK 4-1
Onsdag 9/9: Almtuna - Hudiksvall 0-3
Lördag 12/9: Vita Hästen - Almtuna 3-0
Fredag 18/9: Almtuna - Väsby 3-1
Torsdag 24/9: AIK - Almtuna 5-2

BJÖRKLÖVEN

Torsdag 3/9: Luleå - Björklöven 4-2
Fredag 11/9: Björklöven - Skellefteå 1-2 (ot)
Onsdag 16/9: Björklöven - MODO 5-1
Fredag 18/9: Björklöven - Timrå 5-4
Lördag 19/9: Mora - Björklöven 3-5
Torsdag 24/9: Björklöven - Timrå 5-7

KARLSKOGA

Fredag 28/8: Karlskoga - Västerås 2-1 
Fredag 18/9: Karlskoga - Mariestad 3-1
Fredag 25/9: Karlskoga - Mora 1-4
Lördag 26/9: Mora - Karlskoga

KRISTIANSTAD

Fredag 14/8: Kristianstad - Malmö 2-1 (ot)
Onsdag 19/8: Kristianstad - Rögle 6-5
Fredag 21/8: Kristianstad - Troja 0-3
Fredag 4/9: Kristianstad - Karlskrona 4-0
Fredag 11/9: Kristianstad - Tingsryd 3-4 (str)
Onsdag 16/9: Kristianstad - Troja 6-2
Fredag 18/9: Kristianstad - Hanhals 3-0
Onsdag 23/9: Tingsryd - Kristianstad 2-1 (ot)
Onsdag 30/9: Karlskrona - Kristianstad

MODO

Tisdag 18/8: Luleå - MODO 2-4
Onsdag 19/8: Skellefteå - MODO 4-3 (str) 
Fredag 28/8: MODO - Timrå 0-4
Fredag 4/9: MODO - Skellefteå 1-3
Torsdag 10/9: Timrå - MODO 0-2
Onsdag 16/9: Björklöven - MODO 5-1
Fredag 18/9: MODO - Mora 2-1
Lördag 19/9: MODO - Timrå 1-6

MORA

Torsdag 3/9: Färjestad - Mora 4-0
Lördag 5/9: Mora - Hudiksvall 5-2
Onsdag 16/9: Timrå - Mora 3-2 (str)
Fredag 18/9: MODO - Mora 2-1
Lördag 19/9: Mora - Björklöven 3-5
Fredag 25/9: Karlskoga - Mora 1-4
Lördag 26/9: Mora - Karlskoga

SÖDERTÄLJE

Onsdag 26/8: Väsby - Södertälje 2-4
Fredag 28/8: Södertälje - Brynäs 0-4
Lördag 5/9: Södertälje - Djurgården 0-4 
Söndag 6/9: Södertälje - Vita Hästen 1-4
Torsdag 10/9: Södertälje - AIK 5-4 (str) 
Torsdag 17/9: Södertälje - Västerås 1-6 
Onsdag 23/9: Södertälje - Väsby 1-4 

TIMRÅ

Fredag 28/8: MODO - Timrå 0-4
Torsdag 10/9: Timrå - MODO 0-2
Onsdag 16/9: Timrå - Mora 3-2 (str)
Fredag 18/9: Björklöven - Timrå 5-4
Lördag 19/9: MODO - Timrå 1-6
Torsdag 24/9: Björklöven - Timrå 5-7

TINGSRYD

Onsdag 9/9: Tingsryd - Västervik 0-1
Fredag 11/9: Kristianstad - Tingsryd 3-4 (str)
Fredag 18/9: Mörrum - Tingsryd 1-4
Onsdag 23/9: Tingsryd - Kristianstad 2-1 (ot)
Fredag 25/9: Tingsryd - Troja 5-0

VITA HÄSTEN

Torsdag 3/9: Linköping - Vita Hästen 3-2 (sd)
Fredag 4/9: Vita Hästen - Leksand 2-5
Lördag 5/9: Malmö - Vita Hästen 4-1 
Söndag 6/9: Södertälje - Vita Hästen 1-4
Lördag 12/9: Vita Hästen - Almtuna 3-0 
Fredag 18/9: Västervik - Vita Hästen 2-1
Onsdag 23/9: Västerås - Vita Hästen 8-0 
Fredag 25/9: Vita Hästen - Västervik 3-4

VÄSBY

Onsdag 26/8: Väsby - Södertälje 2-4
Söndag 30/8: Väsby - Almtuna 3-5
Onsdag 9/9: Vallentuna - Väsby 5-6
Söndag 13/9: Väsby - Nyköping 10-1 
Onsdag 16/9: Västervik - Väsby 7-2
Fredag 18/9: Almtuna - Väsby 3-1
Onsdag 23/9: Södertälje - Väsby 1-4
Söndag 27/9: Huddinge - Väsby

VÄSTERVIK

Onsdag 9/9: Tingsryd - Västervik 0-1
Onsdag 16/9: Västervik - Väsby 7-2
Fredag 18/9: Västervik - Vita Hästen 2-1
Onsdag 23/9: Västervik - Vimmerby 3-4 (ot)
Fredag 25/9: Vita Hästen - Västervik 3-4

VÄSTERÅS 

Tisdag 11/8: Västerås - Örebro 2-0 
Torsdag 13/8: Västerås - Färjestad 1-3
Fredag 28/8: Karlskoga - Västerås 2-1 
Torsdag 17/9: Södertälje - Västerås 1-6
Tisdag 22/9: AIK - Västerås 4-2
Onsdag 23/9: Västerås - Vita Hästen 8-0 

SKYTTELIGA

6 MÅL
Viktor Lodin, Timrå

5 MÅL
Hampus Harlestam, Almtuna
Kevin Wennström, Kristianstad
Carl Grundström, Björklöven 
Jonathan Dahlén, Timrå

4 MÅL
Nicklas Heinerö, AIK
Oliver Wahlström, AIK
Olle Liss, Björklöven
Oscar Eklind, Mora
Pontus Karlsson, Väsby

3 MÅL
Anton Karlsson, AIK
Alexander Wiklund, Björklöven 
Joel Wahlgren, Kristianstad   
Sebastian Hartmann, Timrå
Jonatan Harju, Tingsryd 
Henrik Rommel, Väsby
Sebastian Bengtsson, Väsby
Elliot Lorraine, Väsby 
Marcus Bergman, Västerås 
August Tornberg, Västerås

2 MÅL
Johan Johnsson, AIK
Anton Holm, AIK
Kim Tallberg, AIK
Dennis Fröland, AIK
Martin Mellberg, Almtuna
Oskar Steen, Björklöven
Fredric Andersson, Björklöven 
Henrik Björklund, Karlskoga 
Dennis Svensson, Kristianstad
Johan Lundgren, Kristianstad
Adam Falk, Kristianstad 
Oscar Öhman, Kristianstad
Filip Sveningsson, MODO
Mikkel Aagaard, MODO 
Linus Pettersson, MODO 
Sebastian Ohlsson, MODO 
Gustav Olhaver, MODO
Daniel Ljunggren, Mora
Lukas Wernblom, Mora
Emil Aronsson, Södertälje
Christopher Liljewall, Timrå
Jens Lööke, Timrå 
Anton Svensson, Tingsryd 
Roman Semjonovs, Tingsryd 
David Gustafsson, Tingsryd
Kevin Elgestål, Vita Hästen 
Simon Holmström, Vita Hästen 
Karl Påhlsson, Vita Hästen 
Marcus Fagerudd, Vita Hästen
Joakim Axman, Väsby 
Johan Lorraine, Väsby
Lubomir Fetkovic, Väsby 
André Nordstrand, Väsby 
Johannes Nilsson, Väsby
Oskar Pettersson, Västervik 
Fabian Ilestedt, Västervik
Anton Blomberg, Västervik 
Saku Kinnunen, Västervik
Daniel Öhrn, Västerås  
Viktor Hertzberg, Västerås
Fredrik Johansson, Västerås

1 MÅL
Lucas Feuk, AIK  
Simon Fernholm, AIK
Amil Krupic, AIK
Oscar Nord, AIK
Elias Lindström, AIK 
Jacob Svensson, AIK
Nikolai Belov, Almtuna
Jesper Norbäck, Almtuna 
Christian Hägg, Almtuna
Richard Nilsson-Sahlin, Almtuna
Victor Aronsson, Almtuna 
Villiam Haag, Almtuna 
Marcus Karlström, Almtuna
Tobias Liljendahl, Almtuna 
William Wiå, Almtuna
David Eriksson, Björklöven
William Eriksson, Björklöven
Axel Ottosson, Björklöven    
Justin Crandall, Björklöven 
Tyler Vesel, Björklöven
Alex Hutchings, Björklöven 
Pontus Andreasson, Björklöven 
Åke Stakkestad, Karlskoga
Linus Karlsson, Karlskoga  
Gustaf Thorell, Karlskoga 
Tor Immo, Karlskoga 
Kalle Miketinac, Kristianstad 
Daniel Andersson, Kristianstad
Max Wahlgren, Kristianstad 
Fredrik Hansson, Kristianstad  
Erik Flood, Kristianstad 
Erik Santesson, Kristianstad 
Lucas Edmonds, Kristianstad
Herman Hansson, Kristianstad 
Malte Sjögren, Kristianstad 
Edwin Hedberg, MODO
Brendan Mikkelson, MODO 
Magnus Häggström, MODO 
Aleksi Heponiemi, MODO  
Charles Eklund, Mora
Måns Carlsson, Mora 
Isac Andersson, Mora
Johan Persson, Mora
Oskar Stål Lyrenäs, Mora 
Jacob Dahlström, Södertälje
Nick Olesen, Södertälje 
Rasmus Kahilainen, Södertälje 
Axel Andersson, Södertälje 
Samuel Fagemo, Södertälje 
Matt Bailey, Södertälje 
Måns Lindbäck, Södertälje 
Anton Heikkinen, Södertälje 
Hugo Gustafsson, Södertälje
Ludwig Blomstrand, Södertälje
Hugo Reinhardt, Timrå
Erik Walli Walterholm, Timrå
Jacob Blomqvist, Timrå
Jonathan Carlsson, Timrå 
Marcus Hardegård, Timrå
Morten Madsen, Timrå
Filip Westerlund, Timrå 
Felix Olsson, Tingsryd  
Jakob Heljemo, Tingsryd
Sebastian Åkesson, Tingsryd
Ludvig Elvenes, Tingsryd  
Hannes Johansson, Tingsryd
Ludvig Claesson, Tingsryd 
Jens Holmström, Vita Hästen
Arvid Degerstedt, Vita Hästen 
Kim Johansson, Vita Hästen 
Filip Cruseman, Vita Hästen 
Emil Lundberg, Vita Hästen  
Topi Nättinen, Vita Hästen 
Erik Borg, Vita Hästen
Christopher Fish, Vita Hästen 
Manfred Ehlers, Väsby
Fredrik Falk, Väsby 
Christian Holmblad, Väsby
Jonathan Rodensjö, Väsby 
Jesper Kemi, Väsby 
Tim Wahlgren, Västervik 
Ludvig Jardeskog, Västervik
Jacob Bjerselius, Västervik 
Joakim Hagelin, Västervik
Alfred Barklund, Västervik 
Gerry Fitzgerald, Västervik
Viktor Liljegren, Västervik
Kellen Jones, Västervik
Marcus Westfält, Västervik 
Oscar Hagman, Västerås
Isac Skedung, Västerås 
William Wikman, Västerås   
Sebastian Benker, Västerås
Lukas Zetterberg, Västerås  
Henrik Hetta, Västerås
Alexander Younan, Västerås
Rasmus Asplund, Västerås